Walne Zgromadzenie

Informujemy, że Zarząd planował zwołanie Walnego Zgromadzenia na 8 i 9 czerwiec 2020r. W tym celu, jak co roku zarezerwowaliśmy aulę  w szkole na naszym osiedlu. Jednak w związku z sytuacją , spowodowaną epidemią szkoła odwołała rezerwację. Ponadto zabronione jest spotykanie w większych grupach.

W związku z powyższym Zarząd czeka na odwołanie stanu epidemii  w Polsce. Na stronie internetowej Krajowej Rady Spółdzielczej znajduje się wpis w związku z wprowadzeniem  "tarczy antykryzysowej" Wpis prezentujemy poniżej:

Zmiany w Prawie spółdzielczym dotyczące funkcjonowania organów spółdzielni

Ustawa wprowadziła istotną regulację dotyczącą terminu odbycia się walnego zgromadzenia spółdzielni. Zgodnie z art. 90 Ustawy zmieniającej, jeżeli ustawowy termin zwołania walnego zgromadzenia spółdzielni przypada w okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii, trwającego w dniu wejścia w życie ustawy lub ogłoszonego bezpośrednio po okresie trwającym w dniu wejścia w życie ustawy, ulega on przedłużeniu o 6 tygodni od dnia odwołania tego stanu.

 

źródło: https://krs.org.pl/aktualnosci/1587-specustawa-antykryzysowa


Wróć
Ważne telefony

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.